Skip to main content

Hírek

Hirös Kupa 2010 február 27

2010. február 27-én került megrendezésre a kecskeméti sportuszodában a hagyományoknak megfelelően a Hírös Kupa utánpótlás úszóverseny I. fordulója.

Pontos versenyzői létszámról még nincs információ, de az első két versenyszámban az 50 m-es fiú és lány gyorsúszásban 36-36 futam volt. Ez a futamszám arra enged következtetni, hogy nagyságrendileg 600 versenyző állt rajthoz.

Egyesületünket Nagy Noémi képviselte, aki 50 m mellen saját egyéni csúcsát megjavítva a 7. helyen végzett (0:41.19). E számban az 1998-as születésűek együtt indultak az 1999-ben születettekkel, végülis 37 induló rajtolt a számban.

200 m háton Noémi szintén 7. lett, a 25 induló között, ideje 2:56.69. Noémi 400 m gyorson is elindult, ahol már teljesen kifáradva, este 8 óra körül úszva, a 17. lett, a22 induló közül . Ideje: 5:40.78.

Hajrá Noémi!

Azuszodareggel 8-kor



 

Vízilabda sikerek


III. SZUSE KUPA - MEGHÍVÁSOS AMATŐR VÍZILABDA TORNA

VÉGEREDMÉNY:
  I. Retro Budapest
  II. Szentesi Öregfiúk
  III. SZUSE Szarvas
  IV. OCTOPUS Békéscsaba
  V. Pécsi Rozmárok

Eredméynek:
Szarvas - Szentes 9-10 
Octopus - Retro 4-20 
Szentes - Pécs 15-7 
Szarvas - Octopus 11-4 
Retro - Pécs 15-6 
Szentes - Octopus 10-5 
Szarvas - Retro 5-7 
Pécs - Octopus 11-12 
Szentes - Retro 6-11 
Szarvas - Pécs 14-9 

GÓLKIRÁLY:
1. MAKRA ZSOLT - Szentes    13 gól
2. LÁZÁR VIKTOR - Szarvas      11 gól
2. DEME PÉTER - Retro Bp.        11 gól
3. JUHÁSZ TIBOR - Szentes      10 gól
3. PÁLYI NORBERT - Szarvas    10 gól

LEGJOBB MEZŐNYJÁTÉKOS:
DEME PÉTER - Retro Bp.

LEGJOBB KAPUS:
PINTÉR FERENC - SZUSE Szarvas

LEGJOBB SZARVASI JÁTÉKOS:
LÁZÁR VIKTOR

LEGSPORTSZERŰBB CSAPAT:
PÉCSI ROZMÁROK

 

A jövedelemadó 1%-át az idei évtől lehetőségünk van fogadni támogatóinktól. Az egyesület adószáma: 18392119-1-04

Felajánlásaikkal hozzájárulnak a 25 méteres medencét kiegészítő fordulópanel megvásárlásához, amelynek beszerzése jelenleg az egyesületi költségvetésből reménytelennek látszik. Ez a medence falát magasító mozgatható panel fontos kelléke a balesetmentes fordulóknak (hát, gyors és pillangóúszásnál), valamint a hitelesíthető versenyeredményeknek.

A panelekre eddig kapott legjobb árajánlat 1,251 Mo Ft + ÁFA (2009. október), amely nem tartalmazza a helyszíni szerelés, telepítés költségeit.  Ehhez várjuk szíves felajánlásaikat.

fordulási panel

Diákolimpia megyei döntő Békéscsaba 2010. január 14.

 

 

I. korcsoport 50m fiú gyors:

III. Ganyecz Zalán 42,38 (Benka)

Gyulai Dániel 49,06 (Szlovák)

II. korcsoport 50m fiú gyors:

Balatoni László             57,10 (Szlovák)

Juhász Áron 40,86 (Szlovák)

Gubucz Gábor 40,69 (Főtéri)

II. korcsoport 50m leány gyors:

V. Olasz Éva 38,62 (B.szentandrás, Hunyadi)

Uhrin Dóra 51,10 (Szlovák)

I. korcsoport 50m fiú hát:

Gyulai Dániel 55,54 (Szlovák)

II. korcsoport 50m fiú hát:

Juhász Áron 54,87 (Szlovák)

II. korcsoport 50m leány hát:

Nagy Noémi 38:,4 (Benka)

Olasz Éva 46,92 (B.szentandrás, Hunyadi)

Uhrin Dóra 55,75 (Szlovák)

II. korcsoport 50m fiú mell:

III. Molnár Gergő 46,13 (Főtéri)

VI. Gubucz Gábor 50,31 (Főtéri)

Balatoni László 54,08 (Szlovák)

II. korcsoport 50m lány mell:

I. Nagy Noémi 43,08 (Benka)

 

II. korcsoport 4x50m fiú gyors váltó: 1 helyezés idő 2:37,68

Tóth Botond, Komár Zsolt, Molnár Gergő, Gubucz Gábor

 

II. korcsoport 4x50m leány gyors váltó:  III. helyezés 2:45,51

Urbancsok Anett, Szécsi Edina, Körösfalvi Dóra, Nagy Noémi

 

2010 évi Masters versenynaptár tervezet!

(Dátumok és helyszínek év közben változhatnak)

1. Január 17. Gyula

2.Február 20-21. Nyíregyháza

3.Március 7. Szentes

4. Március 13-14. Békéscsaba

5. Április 17-18. Kaposvár

6. Május 8-9.Csongrád

7. Május 29-30. Szentes

8. Június 6. Sziget sportvarázs

9. Június 26-27. Szabadka

10. Július 17. Tótkomlós

11. Július 17. Öböl átúszás

12. Július 27. – augusztus 7. Göteborg

13. Augusztus 20. Szarvas

14. Augusztus 27-29. Gyula

15. Szeptember 11-12. Eger

16. Október 23-24. Szarvas

17. November 6-7. Hódmezővásárhely

18. December 4-5. Budapest

 

III. SZUSE KUPA - MEGHÍVÁSOS AMATŐR VÍZILABDA TORNA

Időpontja: 2010. február 13-14. szombat-vasárnap
Helyszín: Szarvas, Városi gyógyfürdő (25m-es medence)
A torna célja: a vízilabda sport népszerűsítése, az egészség fenntartása, megőrzése, a hazai kapcsolatok ápolása, elősegítése.
Játékidő: 4 x 5 perc
Nevezési díj: 20.000 Ft / csapat
FONTOS: a nevezési díjat 2010.01.25.-ig a SZUSE bankszámlájára kérjük átutalni (TAKSZÖV: 53900014-16000779), megjegyzésben: III. SZUSE KUPA és a nevezett csapat neve
Sorsolás: 2010.02.01.  csak a nevezési díjak időben befizetettek között!
Rendező / kapcsolat: Molnár Örs 06-30-218-8837   vizilabda@szuse.hu
Szállás foglalható: Cervus Hostel Telefon: 66-311-742, 66-313-311    http://www.cervus.hu
Vacsora: Négy Muskétás Vendéglő - ~2.000 Ft /fő (szabad szedésű pacal vagy marha pörkölt, kenyérrel, savanyúsággal)

A tornára meghívott csapatok:
Békéscsaba, Szentes, Budapest Retro, Sopron, Pécs, Százhalombatta, ELTE, Veresegyháza, Szarvas

Csapat nevezés: max.13 fő és csak saját játékosok alkothatják.

 

 

 

 

A 24 óra alatt megtett összes táv 325 650 m. (Szarvas Mosonmagyaróvár távolság)

Egyénileg megtett távolságok 10 km felett:

Medvegy István  30,000 m /24 óra elnyerte az V. 24 Órás Úszás vándor serlegét

(Babák Zoltán felvétele (NEWJSAG.HU)

Thomas Schinkel 12,500 m /24 óra

 

Demeter Péter   12,450 m /24 óra

Babák Zoltán    12,000 m /24 óra

Kovács Gábor    10,500 m /24 óra

Juhos Péter     10,150 m /24 óra

Fazekas Nándor  10,050 m /24 óra

Kondacs Attila  10,000 m /24 óra

Először indult egy 6 fős csapat (SZUSE tagjai: Babák Zoltán, Demeter Péter, Dr. Darida András, Juhos Péter, Kószó Tibor, Medvegy István), akik által megtett össz. táv: 83,750 m.  Ők hatan, a 24 órát teljesen kitöltve szerepeltek a non-stop rendezvényen

Legfiatalabb résztvevő: Kovács Bálint 3 éves, 50 m-t úszott.

Legidősebb hölgy résztvevő: Levák Gyuláné, 2 000 m-t úszott.

Legidősebb férfi résztvevő : Parragh László, 500 m-t úszott.

Köszönjük mindenkinek! Váljék egészségükre!

A résztvevők teljes listája:

 

Nevek Megtett táv (m)
Medvegy István 30,000
Thomas Schinkel 12,500
Demeter Péter Total 12,450
Babák Zoltán 12,000
Kovács Gábor 10,500
Juhos Péter 10,150
Fazekas Nándor 10,050
Kondacs Attila 10,000
Kószó Tibor 9,750
Dr. Darida András 9,400
Horváth Péter 8,000
Bakonyi Tamás 7,000
Nagy Ida 6,700
Kapás Ágnes 6,000
Kapás Rozália 6,000
Kiss Nikoletta 6,000
Unyi Zsolt 6,000
Szín Zsolt 5,050
Balatoni László 4,000
Holub Annamária 3,600
Hanzó Bettina 3,500
Juhász Levente 3,500
Olasz Éva 3,350
Füzes Péter 3,300
Czinkoczky Csaba 3,000
Dr. Darida Andrásné 3,000
Pálfi Gellért 3,000
Pusztai Norbert 3,000
Slajchó Ágota 2,750
Fáy Benedek 2,500
id. Balatoni László 2,500
Jelen Pál 2,500
Tinka Norbert 2,500
Babák Botond 2,300
Juhász Áron 2,300
Nagy Vera 2,250
Vaskor Zoltán 2,250
Gubucz Gábor 2,200
Jancsó Brigitta 2,150
Mravik Mária 2,125
Babák Bence 2,000
Baráth Benjámin 2,000
Janis Zoltán 2,000
Klenk Józsefné 2,000
Koltai Lajos 2,000
Levák Gyuláné 2,000
Majoros Attila 2,000
Radics Ferenc 2,000
Uhljár György 2,000
Védő Attila 2,000
Uhrin Dóra 1,900
Dr. Szilvássy Orsolya 1,750
Sinka Leila 1,525
Gajdos Attila 1,500
Gesztesi László 1,500
Gulyás Nikolett 1,500
Medvegy Vera 1,500
Melis Tibor 1,500
Melis Vanda 1,500
Nagy Jenőné 1,500
Sovány Anikó 1,500
Szín Réka 1,500
Balázs Henriett 1,400
Kunstár Zsolt 1,400
Radics Balázs 1,400
Fáy Luca 1,250
Méray-Horváth Ilona 1,200
Olasz Imre 1,150
Sallai András 1,050
Bukva Leonóra 1,000
Búzás Mihály 1,000
Dr. Olasz Imréné 1,000
Gyulai Dániel 1,000
Klenk József 1,000
Korcsok Lászlóné 1,000
Kovács András 1,000
Kovács Andrásné 1,000
Nagy Zoltán 1,000
Olasz István 1,000
Polgár Patrik 1,000
Sinka Dominik 1,000
Sinkáné Ny. Erika 1,000
Snuirik Jan 1,000
Tamás János 1,000
Ficzere Ferenc 900
Kozma Márk 900
Szpisjak Nikolett 900
Németh Áron 850
Pisont Vanessza 850
Sonkoly Boglárka 850
Végh Mariann 825
Leczki István 800
Murcas Radovan 800
Ondrik Garaj 800
Vágó Zénó 800
Busák Gergely 700
Kutas Ferenc 650
Kutas Márton 650
Dragán Fernanda 600
Kecskés Péter 600
Vadinszky Lajos 600
Loth Ágnes 550
Németh Krisztina 550
Bodnár Beáta 500
Cseh Zsuzsanna 500
Gerzsenyi Tamás 500
Holly Dóra 500
Kovács Ádám 500
Kutas Csaba 500
Méray-Horváth Bence 500
Parragh László 500
Snurik Mario 500
Szrapkó István 500
Tóth János 500
Dan Erika 400
Szrapkó Boglár 400
Haffner Krisztián 375
Huszka Dávid 325
id. Kutas Ferenc 300
Vass Adrienn 300
Pisont Richárd 275
Gerzsenyi Lili 250
Gerzsenyi Luca 250
Fáy Dániel 200
Horváth Ica 200
Németh Gábor 200
Soltész Mária 200
Szűcs Imre 200
Bereczki Csilla 150
Huszta Bettina 150
Busák Levente 100
Kovács Bálint 50

 

 

 

 

SZARVASI ŐSZI ÚSZÓVERSENY 2009 Eredményei (SZUSE versenyzők)

(A teljes verseny jegyzőkönyveletölthető itt)

 

1. Versenyszám 50 m fiú gyors

Név Szül. év Eredmény Helyezés

Uhljár Viktor 2003 00:52.02 1

Ganyecz Zalán 2002 00:45.35 2

Ambrus Attila 2002 01:05.13 6

Kutas Csaba 2002 01:15.15 8

Gyulai Dániel 2001 00:45.42 4

Grivalszki Tamás 2000 00:38.99 2

Gubucz Gábor 2000 00:39.77 3

Uhljár Gergő 2000 00:42.77 8

Juhász Áron 2000 00:43.06 9

Balatoni László 2000 00:52.31 17

Olasz István 2000 01:11.21 20

Tóth Botond 1999 00:36.36 4

Molnár Gergő 1999 00:39.18 9

Vaskor Zoltán 1999 00:54.26 15

Babák Botond 1997 00:37.37 2

Baráth Benjamin 1997 00:38.22 3

Uhjar György 1997 00:44.22 5

Tinka Norbert 1996 00:30.47 2

Babák Bence 1995 00:31.77 4

Majoros Attila 1994 00:31.80 5

Janis Zoltán 1994 00:31.81 6

Sovány Kornél 1994 00:32.68 7

2. Versenyszám 50 m leány gyors

Név Szül. év Eredmény Helyezés

Kis Lili 2001 01:01.59 12

Körösfalvi Dóra 2000 00:39.84 2

Urbancsok Anett 2000 00:45.09 6

Szécsi Edina 2000 00:46.14 7

Uhrin Dóra 2000 00:47.21 8

Szín Réka 2000 01:01.28 12

Nagy Noémi 1999 00:34.14 1

Olasz Éva 1999 00:41.00 3

Nagy Márta 1998 00:33.90 1

 

3. Versenyszám 50 m fiú hát

Név Szül. év Eredmény Helyezés

Uhljár Viktor 2003 01:01.77 1

Ganyecz Zalán 2002 00:49.99 2

Sinka Dominik 2002 01:01.58 7

Kutas Csaba 2002 01:08.40 11

Ambrus Attila 2002 01:16.71 15

Gyulai Dániel 2001 00:53.03 7

Grivalszki Tamás 2000 00:48.34 5

Gubucz Gábor 2000 00:49.50 6

Juhász Áron 2000 00:51.31 8

Uhljár Gergő 2000 00:53.95 12

Balatoni László 2000 00:56.10 15

Tóth Botond 1999 00:43.00 3

Vaskor Zoltán 1999 00:56.18 9

Olasz Imre 1998 01:05.09 4

Babák Botond 1997 00:45.62 2

Baráth Benjamin 1997 00:50.30 3

Uhjar György 1997 00:52.39 4

Babák Bence 1995 00:36.99 2

Tinka Norbert 1996 00:38.62 3

Majoros Attila 1994 00:39.96 4

Janis Zoltán 1994 00:40.83 5

 

4. Versenyszám 50 m leány hát

Név Szül. év Eredmény Helyezés

Emődi Gréta 2003 01:20.57 5

Kis Lili 2001 00:59.57 7

Szécsi Edina 2000 00:50.36 4

Uhrin Dóra 2000 00:57.41 9

Szín Réka 2000 01:15.91 14

Nagy Noémi 1999 00:39.23 1

Olasz Éva 1999 00:45.79 3

Nagy Márta 1998 00:39.65 1

Schlajhó Ágota 1997 00:50.52 2

Nagy Vera 1996 00:38.69 2

 

5. Versenyszám 50 m fiú mell

Név Szül. év Eredmény Helyezés

Uhljár Viktor 2003 01:01.21 2

Ganyecz Zalán 2002 00:56.27 1

Kutas Csaba 2002 01:05.62 9

Sinka Dominik 2002 01:20.27 17

Ambrus Attila 2002 01:20.40 18

Gyulai Dániel 2001 00:56.61 4

Gubucz Gábor 2000 00:53.27 9

Balatoni László 2000 00:53.29 10

Grivalszki Tamás 2000 00:54.18 11

Uhljár Gergő 2000 00:54.87 12

Juhász Áron 2000 01:00.34 17

Olasz István 2000 01:06.47 21

Molnár Gergő 1999 00:45.46 2

Vaskor Zoltán 1999 00:56.67 6

Olasz Imre 1998 00:59.31 6

Baráth Benjamin 1997 00:47.03 2

Babák Botond 1997 00:48.86 3

Uhjar György 1997 00:49.21 4

Janis Zoltán 1994 00:36.91 1

Babák Bence SZUSE 1995 00:40.39 3

Tinka Norbert 1996 00:41.26 4

Sovány Kornél 1994 00:41.64 5

Majoros Attila 1994 00:44.43 8

 

6. Versenyszám 50 m leány mell

Név Szül. év Eredmény Helyezés

Emődi Gréta 2003 01:09.08 1

Frankó Fanni 2003 01:33.43 10

Kis Lili 2001 01:01.29 10

Körösfalvi Dóra 2000 00:52.29 3

Urbancsok Anett 2000 00:56.18 8

Uhrin Dóra 2000 00:58.88 10

Szín Réka 2000 01:02.31 11

Nagy Noémi 1999 00:43.68 1

Olasz Éva 1999 00:52.83 6

Nagy Márta 1998 00:44.80 2

Schlajchó Ágota 1997 00:56.58 3

 

7. Versenyszám 100 m fiú vegyes

Név Szül. év Eredmény Helyezés

Grivalszki Tamás 2000 01:42.28 5

Gubucz Gábor 2000 01:45.89 6

Uhljár Gergő 2000 01:55.82 10

Juhász Áron 2000 01:57.11 11

Tóth Botond 1999 01:35.63 5

Molnár Gergő 1999 01:35.92 6

Baráth Benjamin 1997 01:32.20 2

Babák Botond 1997 01:35.67 3

Tinka Norbert 1996 01:17.42 1

Babák Bence 1995 01:20.59 2

Majoros Attila 1994 01:20.73 3

Janis Zoltán 1994 01:21.16 4

 

8. Versenyszám 100 m leány vegyes

Név Szül. év Eredmény Helyezés

Körösfalvi Dóra 2000 01:43.63 2

Szécsi Edina 2000 01:51.53 5

Urbancsok Anett 2000 01:55.12 6

Nagy Noémi 1999 01:24.25 1

Olasz Éva 1999 01:42.67 3

Nagy Márta 1998 01:29.01 1

 

9. 4x25 m fiú vegyes váltó

Csapat: Úszók nevei: Eredmény: Helyezés:

SZUSE Uhljár Viktor 1.58.95 2

Kutas Csaba

Ganyecz Zalán

Ambrus Attila

 

10. 4x25 m leány vegyes váltó

Csapat: Úszók nevei: Eredmény: Helyezés:

SZUSE Olasz Éva 1.22.39 1

Nagy Noémi

Körösfalvi Dóra

Szécsi Edina

 

11. 4x25 m mix vegyes váltó

Csapat: Úszók nevei: Eredmény: Helyezés:

SZUSE-B Szécsi Edina 1.28.84 3

Urbancsok Anett

Grivalszki Tamás

Uhljár Gergő

 

SZUSE-A Juhász Áron 1.43.43 7

Balatoni László

Uhrin Dóra

Szín Réka

 

12. 4x25 m leány vegyes váltó

Csapat: Úszók nevei: Eredmény: Helyezés:

SZUSE Olasz Éva 1.20.36 1

Nagy Márta

Schlajhó Ágota

Nagy Vera

 

SZUSE Körösfalvi Dóra 1.26.40 2

Szécsi Edina

Urbancsok Anett

Nagy Noémi

 

13. 4x25 m fiú vegyes váltó

Csapat: Úszók nevei: Eredmény: Helyezés:

SZUSE-B Tóth Botond 1.22.83 3

Molnár Gergő

Grivalszki Tamás

Uhjlár Gergő

SZUSE-A Gubucz Gábor 1.32.69 4

Juhász Áron

Vaskor Zoltán

Gyulai Dániel

 

14. 4x50 m fiú mell váltó

Csapat: Úszók nevei: Eredmény: Helyezés:

SZUSE Janis Zoltán 2.49.78 1

Babák Bence

Tinka Norbert

Baráth Benjamin

 

VII.Hódmezővásárhelyi Senior Országos Úszóverseny

Hódmezővásárhely, Gyarmati Dezső Sportuszoda 2009. november 7-8.


Eredmények:

 

50 m pillangó Klenk Józsefné 1:25,33

50 m pillangó Dr. Darida András 0:45,27

100 m hát Klenk Józsefné 2:52,38      3. helyezés

100 m hát Demeter Péter  1:34,53       2. helyezés

50 m mell Dr. Darida András 0:42.68

200 m vegyes Klenk Józsefné 6:11,78 2. helyezés

50 m hát Klenk József 0:54.08 2. helyezés

100 m mell Klenk Józsefné 3:05,95

A verseny jegyzőkönyve letölthető itt


Világcsúcsot úszott Verrasztó Evelyn 2009-11-06


A II. NEMZETKÖZI SZENIOR Úszóverseny SZARVAS 2009. október 24 - 25.

jegyzőkönyve letölthető ITT {#emotions_dlg.laughing}

SZUSE eredmények :
25 m ffi pillangó
1. Medvegy István 4. kcs.
2. Babák Zoltán 4. kcs.
5. Darida András dr. 7. kcs.
25 m női pillangó
2. Somogyi Zsuzsa 5. kcs.
3. Klenk Józsefné 9. kcs.
5. Nagy Ida 7. kcs.
50 m ffi hát
1. Demeter Péter 7. kcs.
2. Gácsi Tibor 3. kcs.
8. Molitórisz Pál dr. 9. kcs.
50 m női hát
1. Levák Gyuláné 11. kcs.
1. Somogyi Zsuzsa 5. kcs.
2. Farkasné Gácsi Ági 3. kcs.
3. Nagy Ida 7. kcs.
6. Klenk Józsefné 9. kcs.
25 m ffi mell
1. Babák Zoltán 4. kcs.
2. Medvegy István 4. kcs.
2. Gácsi Tibor 3. kcs.
2. Darida András dr. 7. kcs.
3. Jelen Pál 2. kcs.
5. Klenk József 10. kcs.
6. Galát János 10. kcs.
25 m női mell
2. Somogyi Zsuzsa 5. kcs.
3. Hanyecz Katalin dr 4. kcs.
4. Szilvássy Orsolya dr. 4. kcs.
7. Gyöngyösiné Papp Zsuzsa 7. kcs.
50 m ffi gyors
1. Csaba Gábor 13. kcs.
1. Medvegy István 4. kcs.
2. Jelen Pál 2. kcs.
2. Babák Zoltán 4. kcs.
50 m női gyors
1. Farkasné Gácsi Ági 3. kcs.
1. Levák Gyuláné 11. kcs.
2. Somogyi Zsuzsa 5. kcs.
4. Nagy Ida 7. kcs.
100 m ffi vegyes
1. Medvegy István 4. kcs.
100 m női vegyes
1. Somogyi Zsuzsa 5. kcs.
4. Klenk Józsefné 9. kcs.
4. Nagy Ida 7. kcs.
50 m ffi pillangó
1. Medvegy István 4. kcs.
2. Babák Zoltán 4. kcs.
50 m női pillangó
2. Somogyi Zsuzsa 5. kcs.
25 m ffi hát
1. Klenk József 10. kcs.
2. Medvegy István 4. kcs.
3. Demeter Péter 7. kcs.
3. Jelen Pál 2. kcs.
25 m női hát
1. Farkasné Gácsi Ági 3. kcs.
1. Levák Gyuláné 11. kcs.
3. Somogyi Zsuzsa 5. kcs.
4. Klenk Józsefné 9. kcs.
5. Hanyecz Katalin dr 4. kcs.
50 m ffi mell
1. Babák Zoltán 4. kcs.
2. Medvegy István 4. kcs.
3. Darida András dr. 7. kcs.
50 m női mell
2. Somogyi Zsuzsa 5. kcs.
2. Szilvássy Orsolya dr. 4. kcs.
3. Hanyecz Katalin dr. 4. kcs.
5. Gyöngyösiné Papp Zsuzsa 7. kcs.
25 m ffi gyors
1. Csaba Gábor 13. kcs.
1. Medvegy István 4. kcs.
2. Babák Zoltán 4. kcs.
3. Jelen Pál 2. kcs.
4. Klenk József 10. kcs.
4. Demeter Péter 7. kcs.
25 m női gyors
1. Levák Gyuláné 11. kcs.
1. Farkasné Gácsi Ági 3. kcs.
3. Klenk Józsefné 9. kcs.
3. Somogyi Zsuzsa 5. kcs.
4x25 m női vegyes váltó
2. Somogyi Zsuzsa, Nagy Ida, Klenk Józsefné, Levák Gyuláné
4x25 m mix vegyes váltó
1. Demeter Péter, Klenk Józsefné, Somogyi Zsuzsa, Klenk József
2. Farkasné Gácsi Ágnes, Dr. Szilvássy Orsolya, Medvegy István, Babák Zoltán
4x25 m férfi gyors váltó
2. Demeter Péter, Dr. Darida András, Medvegy István, Babák Zoltán 
4x25 m női gyors váltó
1. Somogyi Zsuzsa, Metcalfe-Bodnár Tímea, Farkasné Gácsi Ágnes, Levák Gyuláné
4x25 m mix gyors váltó
2. Medvegy István, Babák Zoltán, Farkasné Gácsi Ágnes, Dr. Szilvási Orsolya
2. Somogyi Zsuzsa, Klenk Józsefné, Klenk József, Demeter Péter

 

 

 


 

II. NEMZETKÖZI SZENIOR Úszóverseny SZARVAS 2009. október 24 - 25.

A verseny helye: Szarvas, Városi gyógyfürdő Szarvas, Kossuth u 23

A verseny célja: A felnőtt lakosság rendszeres testmozgásának elősegítése, az egészség fenntartása, megőrzése, az úszás népszerűsítése, a hazai és nemzetközi kapcsolatok ápolása, elősegítése, versenyzési, felkészülési lehetőség biztosítása a szenior korú versenyzők számára.

A verseny rendezője: Szarvasi Úszó-, Vízilabda és Szabadidősport Egyesület

Magyar Szenior Úszók Országos Szövetsége

Városi Gyógyfürdő és Uszoda, Szarvas

Program/Versenyszámok:

2009. október 24. szombat____2009. október 25. vasárnap
Bemelegítés 10.00- 11.00_____Bemelegítés 8.30 - 9.00
Ünnepélyes megnyitó 11.00
Időfutamok: 11.10 __________Időfutamok: 9.00-tól

1  25 m ffi pillangó                          14  50 m ffi pillangó
2  25 m női pillangó                         15  50 m női pillangó
3  50 m ffi hát                                 16  25 m ffi hát
4  50 m női hát                               17  25 m női hát
5  25 m ffi mell                               18  50 m ffi mell
6  25 m női mell                              19  50 m női mell
50 m ffi gyors 122222222222222220  25 m ffi gyors

Kurcz István emlékszám
8   50 m női gyors                           21  25 m női gyors
9   100 m ffi vegyes                         22  4x25 m ffi gyors váltó
10 100 m női vegyes                        23  4x25 m női gyors váltó
11 4x25 m ffi vegyes váltó                24  4x25 m mix gyors váltó
12 4x25 m női vegyes váltó    
13 4x25 m mix vegyes váltó

Az uszoda fedett medencés, feszített víztükrű, 25 m-es, 6 pályás,

Vízhőfok: 26 oC

Időmérés: Kézi

Korcsoportok

Egyéni:

Korcsop.   Kor        Születési év
1               25-29     1980-1984
2               30-34     1975-1979
3               35-39     1970-1974 
4               40-44     1965-1969 
5               45-49     1960-1964 
6               50-54     1955-1959 
7               55-59     1950-1954
8               60-64     1945-1949
9               65-69     1940-1944
10             70-74     1935-1939
11             75-79     1930-1934
12             80-84     1925-1929
13             85-89     1920-1924

Váltók:

I. kcs. 100-119 év

II. kcs. 120-159 év

III. kcs. 160-199 év

IV. kcs. 200-239 év

V. kcs. 240-279 év

VI. kcs. 280 – és idősebb összegzett életkor.

 

Díjazás: Az 1 - 3. helyezett éremdíjazásban részesül.

Nevezés: A mellékelt formanyomtatványon, a nevezési díj egyidejű feladásával kérjük 2008. október17-ig az alábbi címre:  senior@szuse.hu vagy a következő postai címen:

Szarvasi Úszó Vízilabda és Szabadidősport Egyesület

Szarvas 5540

Városi Gyógyfürdő és Uszoda Kossuth u. 23

A nevezési lap letöltése ITT aaaaaaaaVáltó nevezési lap ITT

A postautalványon kérjük feltüntetni - Szarvasi Szenior úszóverseny Az egyesület

számlaszáma, melyre a nevezési díjakat kérjük átutalni a következő: - Tak Szöv-.53900014-16000779

 

Nevezési díj:

Egyéni számok: 500 Ft /szám (helyszíni nevezésre nincs lehetőség) Váltók: 1,000 Ft/ szám  (helyszíni nevezéssel)

Nevezési díjat nem tudunk visszafizetni, sem más versenyzőre átruházni!

A 70 év felettieknek két szám ingyenes.

A váltó tagjai csak ugyanazon klub tagjai lehetnek. Egy váltószámban mindenki csak egy korcsoportban állhat rajthoz.

Vacsora

Az első napi verseny után, 19 órától közös vacsorát (töltött káposzta, hurka, kolbász, túrógombóc) rendezünk a Főtéri iskola menzáján, melynek költsége – ital nélkül - 2000 Ft/fő. A vacsorán résztvevők létszámát a nevezéssel együtt feltétlen előre kérjük közölni, a részvételi díjat pedig a nevezési díjjal együtt befizetni szíveskedjetek! A vacsoráról további információ Klenk Józseftől kapható 06-20-512-9140.

Egyéb:

A versenyen a FINA és a MUSZ szabályai érvényesek.

A versenyen mindenki saját felelősségére indulhat, megfelelő egészségi állapotban, sportorvosi vizsgálat javasolt!

Az uszodában melegvizes medencék is épültek, amelyek kellemes kikapcsolódást biztosítanak a verseny előtt és után.

A versenyen az egyrajtos szabályt alkalmazunk.

 

Szállás lehetőségek (linkek és telefonszámok):

Aranyménes Panzió *** tel: 66-313-046

Aranyszarvas Apartmanház és Étterem *** tel: 66-215010

Cervus Hostel - "C" épület tel: 66-313-311

Edit-Vendégház tel: 30-3587-711

Horgász Üdülő tel: 66-312-702

Ifjúsági Tábor tel:20-480-1761

Körös-völgye Panzió *** tel: 66/311-127

Liget Wellness és Konferencia Hotel**** tel: 66/311-954

Rémus Vendégház tel: 70-333-8432

Szarvasi Polgári Vendégház tel: 70-3338432

SZIE PK CERVUS HOSTEL (Főisk. kollégium)                    tel: 66-311-742

Vajda Péter Gimnázium és Szakközépiskola Kollégiuma tel: 66-312-592, kollegium@vajda-szvas.sulinet.hu

 

Szarvas, 2009 szeptember 27.

Dr. Darida András

SZUSE elnök

 


 

XXII. Masters Európabajnokság 2009. Cadiz Szeptember 15-20.

A Cadizban megtartott versenyen 3584 versenyző nevezett. A magyar versenyzők közül Balla Mária (Újbuda) 200 m háton, korcsoportjában (65-69 év) új Európa-csúcsot úszott.

Egyesületünkből Klenk József vett részt a versenyen. Saját egyéni eredményeit felülmúlva 50 méteres hátúszásban 13. lett (0:51.91),  100 háton 1:59.74-es idővel 10. helyezést ért el. GRATULÁLUNK.


 

XXXIX. NYILT ORSZÁGOS SZENIOR ÚSZÓBAJNOKSÁG - DR. REGELE KÁROLY EMLÉKVERSENY
GYULA, 2009.AUGUSZTUS 28-30.

Eredmények letöltése itt.

Gyula

Zajlik az erőtpróbáló pille-párbaj



Vízilabda: III. Batta Kupa 2009. szeptember 12
.

A szarvasi csapatból a Tornán résztvevő játékosok:
Pintér Ferenc, Skorka Zsolt (kapusok)
Vecseri László, Juhos Péter, Ludányi András, Kovács Gábor, Horváth Ádám, Hugyák János, Lázár Viktor, Tari László, Czirbus Olivér, Szirony Zsolt, Pályi Norbert, Sonkoly Tamás, Molnár Örs
…és aki most sem maradhatott itthon, a csapat törzsszurkolója: Kovács Gábor (Túró)

Végeredmény:
I. ELTE
II. Szarvas
III. Szászhalombatta
IV. Pécs

Szarvasi eredmények
Szarvas         -                 Pécs                            7 : 6
Szarvas         -                 Szászhalombatta        5 : 4
Szarvas         -                 ELTE                            6 : 9

A tornán készült képek megtekinthetők ITT




Sikerek a XXI. Nagy Sándor emlékversenyen

Szeptember 12-én Orosházán rendezték meg a XXI. Nagy Sándor emlékversenyt, ahol egyesültünket 11 úszónk képviselte. A versenyre 3 ország (Szerbia, Románia és Magyarország) 17 egyesületének 230 versenyzője érkezett Orosházára. A "Nagyok" ezúttal is hozták formájukat, de a többiek is szépen javítottak egyéni idejükön.

Íme

a csapat (egy része) az edzővel, Zalán Csabával és az eredmények:

a csapat

Nagy Noémi: 50 pillangó:2. hely 50 mell: 1 hely, 100 gyors:1. hely

Tóth Botond: 100 hát: 2. hely, 100 gyors: 10. hely, 50 pillangó: 8. hely

Nagy Vera:100 hát: 3. hely  , 100 gyors: 2. hely

Nagy Márta: 100 hát: :5. hely, 100 gyors : 9. hely

Grivalszki Tamás: 50 pillangó: 4. hely, 100 gyors: 11. hely

Tinka Norbert: 100 gyors: 6. hely

Molnár Gergő: 50 mell: 4. hely, 100 gyors 11. hely: 50 pillangó: 9. hely

Körösfalvi Dóra: 100 gyors:8. hely

Szécsi Edina: 100 hát: 7. hely,100 gyors: 14. hely

Ganyecz Zalán: 100 gyors 26. hely, 50 mell 17. hely

Nagy Márton: 100 gyors: 15. hely