XXXVII. VIHARSAROK KUPA Nemzetközi Úszóverseny

2012.06.09-én  szombaton 21 egyesület képviseltette magát az ország különböző városaiból, érkeztek aradi és nagyváradi egyesületek is, a nevezési létszám közel 400 fő

Goda Márta beszámolója

A hagyományoktól eltérő időpontban rendezték meg Békéscsabán a  XXXVII. VIHARSAROK KUPA Nemzetközi Úszóversenyt.

2012.06.09-én  szombaton 21 egyesület képviseltette magát az ország különböző városaiból, érkeztek aradi és nagyváradi egyesületek is, a nevezési létszám közel 400 fő.

4 fős csapatunk 16 versenyszámban indult, melynek a végső mérlege: 7 arany, 3 ezüst és 4 bronzérem lett.

Az érmek átadásánál segített a májusi debreceni EB győztes Kapás Boglárka, az  EB bronzérmes Bohus Richárd. Hatalmas élményt jelentett az utánpótlás korú gyerekeknek.

Az idei évben  küköndíjjal  (kupával)  jutalmazták az egy versenyszámban elért legmagasabb LEN pontot elérő lányt és fiút minden korosztályban külön-külön.

Két Szuse úszó is megkapta ezt a megtisztelő különdíjat: Gratulálunk!

Nagy Noémi , 1999-es születésű lányok közül a 200 m-es vegyes úszásban elért 2:32,9-es idejéért  561 pontot kapott

Berecz Levente, 2003-as születésű fiúk közül  a 200 m vegyes úszás 3:01,63-as idejével 247 ponttal lett  különdíjas.

 

Egyéni eredmények:

Uhljár Viktor (2003)

200 m hát                                         2. hely

100 m gyors                                     3. hely

200 m vegyes úszás                        4. hely

100 m hát                                         1. hely

Berecz Levente (2003)

200m hát                                          3. hely

100 m pillangó                                 1. hely

200 m vegyes úszás                        1. hely

100 m mell                                       2.hely

Ganyecz Zalán (2002)

50 m gyors                                       3. hely

200 hát                                             5. hely

200 m vegyes úszás                        3. hely

Nagy Noémi (1999)

50 m gyors                                       1. hely

100 m pillangó                                 2. hely

50 m mell                                         1. hely

200 m vegyes úszás                        1. hely

100 m mell                                       1. hely holtversenyben

Hír: 

Esemény dátuma: